İNTERRAİL NEDİR?

İnterrail ile dünyayı keşfetme fırsatı!

Avrupa Demiryolu İşletmeleri, gezginlere ucuz ulaşım olanağı sağlamayı amaçlayan bir pas bilet uygulamasıyla gençlerin tüm Avrupa'yı dolaşmalarına fırsat tanıyor. İstediğiniz yerde ve zamanda istediğiniz trene binme olanağınız olduğu bu biletle, bir ay boyunca keyfinizce gezebiliyorsunuz. Ancak İnterrail herkesin grup olarak yolculuk yaptığı ya da yalnızca İnterrail bileti olanların bindiği özel bir tren diil.

Yaş ve zaman sınırlaması var mı?

Yakın bir zamana kadar yalnızca 26 yaşına kadar olanların yararlanabildiği bu uygulama, artık değiştirildi ve yaş sınırlandırması kaldırıldı. İnterrail yoluyla gezebilmek için bir zaman sınırlaması da yok. Yılın herhangi bir tarihinde, kaç yaşında olursanız olun yolculuğa başlayabilirsiniz.

Geçerli olduğu ve ayrıldığı bölgeler:

Seçeceğiniz ülke kategori sıralamasında seyahatinizi istediğiniz ülkedene başlatabilirsiniz. İsterseniz gezinizi Türkiye'den başlatarak, belli bir ek ücret karşılığında başka masraf yapmadan tren yolu ile bitirebilirsiniz. Biletinizi yolculuğunuza başlamadan en erken 2 ay önce alma imkanınız var. Seyahat süreleri tek bölge için 22 gün, 2 veya daha çok bölge kullanılması halinde 30 gün. Bu süreyi 2. bir İnterrail kartı alarak 60 güne uzatma olanağına sahipsiniz.

Vize almak gerekli mi?

Şimdi gelelim Türkler için büyük bir problem olan vizeye... Maalesef Türkiye AB üyesi olmadığı için gideceğiniz ülkeler için vize almak zorundasınız. Bu işin kolay bir yolu var. "Schengen Ülkeleri" olarak anılan 10 Avrupa ülkesi ortak vize uygulamasında bulunuyor. Schengen vizesi ile tüm Schengen üyesi olan ülkeleri bu tek vizeyle gezebilirsiniz. Üye olan ülkeler: Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan.

NE NEDİR?

Tek bölge fiyatı (22 gün): 198 Euro

İki bölge fiyatı (30 gün): 264 Euro

Üç bölge fiyatı (30 gün) : 299 Euro

Tüm bölgeler (30 gün) : 351 Euro

A BÖLGESİ: İngiltere, Kuzey İrlanda, Serbest İrlanda

B BÖLGESİ: İsveç, Norveç, Finlandiya

C BÖLGESİ: Danimarka, Almanya, Avusturya, İsviçre

D BÖLGESİ: Polonya, Çek Cumh., Slovak Cumh., Macaristan, Hırvatistan

E BÖLGESİ: Fransa, Belçika, Hollanda, Lüksemburg

F BÖLGESİ: İspanya, Portekiz, Fas

G BÖLGESİ: İtalya, Slovenya, Yunanistan, Türkiye

H BÖLGESİ: Bulgaristan, Romanya, Yugoslavya, Makedonya


Daha fazla bilgi için Gençtur tel: (212) 520 52 74
www.genctur.com